event-zimowy-margonem

Święta zbliżają się pełną parą, a co za tym idzie – Ich margonemska część także.  

W ramach świątecznego przedsmaku do gry już zawitały dobre uczynki i kalendarz adwentowy. Co ciekawe, ten drugi ma w tym roku opcje, której z zeszłych lat sobie nie przypominam (albo mam już tak złą pamięć – jeżeli tak, poprawcie mnie proszę w komentarzach) – mianowicie trzy razy podczas adwentu możemy odebrać zaległą nagrodę jeżeli zapomnimy poszczególnego dnia lub po prostu nie będziemy mieli takiej możliwości. Haczyk polega na tym, że takie spóźnione odebranie kosztuje 450 sł. I o ile uważam to za jak najbardziej ciekawy i niekrzywdzący pomysł na monetyzacje… To jakoś cena sama w sobie mnie nie przekonuje. Miałem już okazję, jak to ja – zapomnieć o odebraniu nagrody z jednego dnia i przyznam szczerze, że nie pokusiłem się o spóźnione kupno za walutę premium. 450 SŁ razy 3 zapomniane dni daje nam już 1350 SŁ i obstawiam, że i tak przewyższy to wartość nagrody głównej, która jak wiemy byłaby lepsza, jeżeli odebralibyśmy wszystkie okienka.  Także ja, jako osoba pewna tego, że zapomni o odebraniu jeszcze nieraz, rezygnuje… Ale jak ktoś wyjątkowo raz nie mógł, nie jest zapominalską bestią, to być może się pyli.

Gracze też dołożyli swoje trzy grosze…

Przy tworzeniu dodatków, które znacznie umilą nam świąteczny czas przeznaczony na grę.

https://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=493424 – w tym temacie znajdziecie świąteczne mapy, w tym dom aukcyjny – ja już korzystam i jestem bardzo zadowolony!

Więcej dodatków znajdziecie w panelu pod frazami takimi jak „świ” czy „zim” – różnego rodzaju tła i tak dalej… Motywu doszukać się nie mogłem, ale najprawdopodobniej i tak nie byłby kompatybilny z najnowszymi zmianami w grze, a szkoda bo miałem ochotę.

Czy święta w Margonem znowu będą przychylniejsze dla osób spędzających je z grą?

Mam szczerą nadzieję, że nie i dużą obawę, że tak. To co prawda normalne dla gatunku MMORPG, ale szkoda mi w szczególności młodszych osób, które zawezmą się na jak zwykle z pewnością dobre itemki tak mocno, że zapomną przez świąteczny okres o swoich rodzinach. Z tego miejsca ponownie pochwalę administracje za instancje grupową z tych wakacji… Naprawdę rewelacja, mnóstwo ludzi było zadowolonych, że mogli skorzystać w pełni z eventu bez przesiedzenia całych wakacji przed komputerem. Niemniej z herosami taka inicjatywa byłaby raczej bardziej złożona w realizacji i zapewne jeszcze bardziej krzywdząca dla graczy aktywnych, ale może i dla tych mniej coś fajnego przewidzieli? Dowiemy się już niedługo, zostańcie z na… A właśnie – z nami. Przepraszam, że wtrącam to do tego artykułu, ale chciałem tylko napisać, że postaram się jak tylko będę mógł, żeby trochę ożywić nasz portal. Jeżeli chciałbyś, lub chciałabyś mi w tym pomóc – skontaktuj się ze mną, być może dojdziemy do porozumienia! 🙂