dataurodzenia3

To, że data urodzenia jest jednym z najważniejszych zabezpieczeń, jakie możemy ustawić na swoim koncie w Margonem wie zapewne większość z Was. Od czasu gdy w konfiguracji konta pojawiła się możliwość jej zablokowania co rusz z różnych stron dobiegało mnie wiele pogłosek na jej temat. Często nie mających nic wspólnego z prawdą.

W poniższym krótkim tekście chciałbym rozwiać nieco wątpliwości związanych z tą opcją, a jednocześnie doradzić jak zabrać się do ustawiania daty, oczywiście, jeśli jeszcze nie macie jej ustawionej. Aby poradnik ten był przejrzysty, poniżej przedstawiam krótki spis treści:

  1. Gdzie można ustawić datę urodzenia?
  2. Po co ustawiać datę urodzenia?
  3. Czy można przypomnieć ustawioną na koncie datę?
  4. Co jeśli ktoś zna moją datę?
  5. Czy datę urodzenia można zmienić?
  6. Ustawiłem datę, lecz ktoś ukradł mi konto. Co teraz?

Gdzie ustawić tę nieszczęsną datę urodzenia?

Odpowiedź jest prosta – w konfiguracji konta. Aby tam się znaleźć, musisz wejść na stronę główną Margonem (www.margonem.pl), a następnie zalogować się i kliknąć pod panelem postaci link o nazwie “Konfiguracja”. Tam znajdują się 4 zakładki, lecz interesować Cię powinna tylko pierwsza. Ta o nazwie “Ogólne”. Odnajdź w niej rubrykę o nazwie “Dodatkowe bezpieczeństwo konta” a w nim odszukaj pole odpowiadające dacie urodzenia i kliknij w przycisk “ustaw”.

Po co komu data urodzenia?

Możliwe, że zastanawialiście się, czy Garmory prosząc o przypisanie daty urodzenia na koncie w Margonem chce poznać Wasz wiek. Wprowadzenie tej formy zabezpieczenia konta nie ma jednak nic wspólnego ze wścibstwem firmy, która stworzyła Margonem. Data urodzenia miała być najprostszą formą zabezpieczenia konta. W przypadku włamania czy kradzieży, to właśnie dzięki niej gracz może odzyskać hasło lub zmienić adres e-mail. To dzięki dacie urodzenia, możemy udowodnić, że to my założyliśmy konto, a nie osoba, która nam je ukradła.

Czy przypisaną do konta datę urodzenia można w jakikolwiek sposób przypomnieć?

Absolutnie nie! Dlatego warto zastanowić się przed jej ustawieniem, by w przyszłości nie narobić sobie problemów. Jeśli datę urodzenia zmyślicie, na zawsze tracicie możliwość jej sprawdzenia. Dlatego tak ważne jest, aby podana w konfiguracji data urodzenia była prawdziwa. Nie musi to być Twoja data, może to być data dowolnego członka rodziny lub przyjaciela. Wpisując prawdziwą datę, w przypadku jej zapomnienia, po prostu sprawdzisz ją w dowodzie tożsamości takiej osoby. I to wszystko.

Co jeśli ktoś zna moją datę?

Jeśli Twoi znajomi grają w Margonem i siłą rzeczy wiedzą kiedy się urodziłeś, najbezpieczniej jest ustawić datę dowolnego członka rodziny. Tę będzie im trudniej odgadnąć. Oczywiście zakładając, że mieliby złe intencje i chcieli w jakiś sposób przejąć Twoje konto. Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko. Jeśli jednak ustawiłeś już swoją datę i obawiasz się o to, że Twoi znajomi ją znają, miej się na baczności, gdyż daty urodzenia nie można zmienić. W takim przypadku warto ustawić mocne hasło na przypisanym adresie e-mail i nie podawać go znajomym. Ważne, aby hasło to było zupełnie inne niż ustawione na koncie w Margonem.

Czy datę urodzenia można zmienić?

Niestety nie. Ustawia się ją tylko raz. Od momentu ustawienia, za 2 tygodnie pojawia nam się prośba o potwierdzenie ustawionej daty. Gdy ją potwierdzimy, nigdy więcej nie będzie można z nią nic zrobić. Jeśli wpiszemy w potwierdzeniu błędną datę, wtedy zostanie ona wyzerowana. Otrzymamy możliwość ponownego wpisania daty. Gdy to zrobimy, proces się powtarza, po 2 tygodniach ponownie wyskoczy prośba o jej potwierdzenie.

Ustawiłem datę, lecz ktoś ukradł mi konto. Co teraz?

Sytuacja jest trudna, jednak jeśli:

– znasz datę, możesz odzyskać hasło na przypisany do konta e-mail. Jeśli maila nie ustawiłeś lub Ci go skradziono, możesz ubiegać się na panelu kontaktowym o zmianę zablokowanego adresu e-mail. Musisz jednak wiedzieć, że to usługa płatna, kosztuje 2200SŁ, wcześniej musisz udowodnić MG, że jesteś założycielem konta. To dość długi i żmudny proces, dlatego warto zadbać, aby konto w Margonem i przypisany do niego mail miały ustawione różne hasła. Wtedy szansa na kradzież maila jest minimalna.

– nie znasz daty urodzenia, konto przepada bezpowrotnie, a Ty nie masz żadnych szans na jego odzyskanie. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej na koncie zablokować datę urodzenia. Ustawiona data jest Twoją ostatnią deską ratunku w przypadku, gdy utracisz dostęp do konta i nie możesz odzyskać hasła na przypisany do niego adres e-mail.

Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania dotyczące daty urodzenia, zadawajcie je śmiało w komentarzach. Na ich podstawie chętnie rozbuduję powyższy artykuł, aby rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące daty urodzenia.

 

 

Tags: No tags