Losarenci ban

Trzy dni temu, prowadzący na świecie konkursowym Genus gracz otrzymał czasową blokadę konta, trwającą równy miesiąc, czyli dość sporo jak na świat, którego istnienie miało trwać zaledwie trzy.

Wokół bana Losarenciego, czyli wspomnianego prowadzącego na forum narosło mnóstwo plotek. Padały zarówno oskarżenia o udostępnianie danych logowania konta dla innych osób jak i zarzut multikonta, na korzystaniu z błędów gry skończywszy. Tymczasem, Losarenci bezskutecznie próbował odwołać się od blokady konta za pośrednictwem panelu kontaktowego. Dziś, na forum podano oficjalną informację o jej powodzie. Wykluczono go z konkursu za… korzystanie z bramki proxy. Oskarżenia są niesłuszne, gdyż jak udowodnił główny zainteresowany, z proxy nigdy nie korzystał. Skąd więc podejrzenia administracji? Losarenci, grając na telefonie komórkowym w Margonem korzysta z przeglądarki mobilnej Puffin. Jest to przeglądarka, której używanie poleca się w poradniku dot. mobilnej gry w Margonem, znajdującym się w dziale, nad którym opiekę w czasie powstania poradnika sprawował pracownik Garmory, Maddox. Jak się okazało, przeglądarka Puffin posiada również inne działanie, prócz pomagającego użytkownikowi touchpada: z racji wykorzystywania chmury obliczeniowej, automatycznie osoba korzystająca z niej używa amerykańskiego IP. Nie każdy zagłębia się w szczegółowe działanie aplikacji, z których korzysta. Nie zrobił tego również Losarenci i nie jest to ani trochę dziwne, gdyż są to raczej „techniczne” rzeczy, których wiele z nas po prostu nie rozumie. Pojawienie się w jego logach polskiego i amerykańskiego IP oczywiście jest bardzo podejrzane, lecz odpowiadając odwołującemu się graczowi, że „MG nie może wiedzieć czy to celowe działanie czy wynik niewiedzy” pokazuje się swoją niekompetencję. Administracja ma możliwość sprawdzenia z jakiej przeglądarki korzysta gracz. Dlaczego tego nie zrobiono? Wszystkie te wątpliwości zostały przedstawione w temacie na forum Margonem. Przypominamy, że ban Losarenciego trwa już 3 dni, a ten nieodwracalnie traci swoją przewagę, zdobytą nad innymi graczami świata konkursowego.

~Artykuł gościnny Eksedara

No cóż, koszyk rekompensaty chyba w tym przypadku nie wystarczy, czas leci i leci, a Specu jak miał tak nadal ma blokadę konta… :/ /Eukill

 • Eksedar

  Nigdy nie kasuję żadnych komentarzy na swój temat, czy odnoszących się do mojej osoby tylko pośrednio. Jeśli ktoś skasował twój komentarz na tej stronie (w co wątpię, ale nie mówię, że tak na pewno nie było) to miej pretensje do Eukilla, a nie do mnie.

  Wiem na czym polega błąd gry z zastępcą i banem, nie będę tu tego przytaczał. Jednak Losarenci nie został za to zablokowany, tylko został zbanowany za korzystanie z proxy. Był to zarzut całkowicie niestosowny i został z niego głównie dzięki mnie oczyszczony.

  Nie odpowiadam za to co robi Losa nieuczciwie lub uczciwie. Pomogłem mu w sytuacji, kiedy nie robił nic nieuczciwego i został ukarany za coś czego nie zrobił.

  Pozdro, Eksedar.

  • Eukill

   Nic nie było kasowane, nie wiem dlaczego go nie ma. Chcesz to napisz jeszcze raz, musiał być jakiś błąd, w każdym razie na pewno mojej ingerencji w tym nie było.

 • Wasiluk Jakub
 • Inth

  Heh, ciekawe że inne osoby, polecające na forum Margonen Puffina nie mają bana… ;v

  • Eukill

   Sam dość długo używałem tej przeglądarki (przed aktualizacją, gdy wirtualny touchpad działał jeszcze jak trzeba).

  • Dominusek

   No i nie dostaną, ponieważ Puffin jest legalny a Losarenci dostał blokadę niesłusznie.