miniatura

W dniu 6 stycznia bieżącego roku konto zarządcy serwera prywatnego Eden zostało permanentnie zablokowane, administracja otrzymała dowody od pewnego gracza z Eden, które pozwoliły zablokować konto Zarządcy, który czerpał korzyści materialne w zamian za zaproszenia na serwer. Szybko się okazało jeszcze tego samego dnia, że krążące po forum plotki okazały się prawdziwe – a to, że w kilka miesięcy stan osób na serwerze powiększył się dwukrotnie tylko utwierdzało nas w przekonaniu, że były tu lewe interesy.

Dotarłem do graczy, którzy wnieśli oskarżenie na panel kontaktowy o czerpanie korzyści materialnych na w zamian za zaproszenie na serwer i nie tylko. Po chwili rozmowy dowiedziałem się, że Nevillek próbował nawet sprzedać rangę MC za PLN lub skiny do CS:GO.

Czas przytoczyć fragment rozmowy z osobą, która wzniosła oskarżenie.

Inthami: Powiedz mi, co wpłynęło na Twoją decyzję w tej sprawie? Czym było spowodowane takie rozwiązanie?
XXX: Miałem dość tego wszystkiego, a w szczególności tego, jak Sebastian próbował mi sprzedać rangę na serwerze za kod PSC bądź przelew, sytuacja nie była jednorazowa, ponieważ nie byłem jedyną osobą, która otrzymywała takie propozycje […]

Jak stwierdził sam Nevillek podczas rozmowy na GG – na zaproszeniach oraz innych tego typu interesach „zarobił” ponad 2000PLN, co jest szokującą sumą. Czemu tak późno dostał bana? – Dotychczas nie było osoby z odpowiednimi dowodami, dopiero teraz jeden gracz nie wytrzymał i zgłosił Nevillka. Początkowo serwer miał spore szanse na uzyskanie „ostatniego ratunku” ze strony Administracji, jednak w związku z tym, że sporo graczy uzyskało zaproszenie za PLN, dlatego Administracja nie mogła dłużej pozwolić na to, żeby serwer został. Z oficjalnych informacji wynika że serwer zostanie połączony z Unią pod koniec stycznia, wielka szkoda.

Czytając ten artykuł zastanawiasz się, kim ja w ogóle jestem, nie? Otóż na Eden od 29 października pełniłem funkcję GE & MC oraz od 15 listopada zajmowałem rangę PGE & SM aż do końca serwera, przez co bardzo dużo wiedziałem o tym, co się działo na serwerze.