IMG_20170205_052857

31 stycznia na oficjalnym kanale Margonem na Youtube pojawił się pierwszy odcinek ,,Margonem story”. A co to właściwie jest? Jest to coś w rodzaju mini serialu osadzonego w świecie dynamicznej gry MMORPG. Krótki, bo  8-minutowy odcinek opowiada w humorystyczny sposób o przygodach Maga Sebastiana, który w swojej rodzinnej wiosce znajduje ślady meteorytu i tajemniczą bransoletkę, która jak wkrótce okazuje się, że posiada ona niezwykłe moce podobnie jak pozostałe 5 innych. Mag Sebek wzrusza w podróż, by je wszystkie odnaleźć. A co mu się przytrafiło? Jakie jeszcze dziwy ukazały się jego oczom? Obejrzyjcie i przekonajcie się sami!

Co na to wszystko gracze? Odbiór filmiku był bardzo zróżnicowany. Jednym się spodobał, innym natomiast nie. Ci drudzy uważają, że humor w filmie jest zbyt dziecinny i po prostu głupi, nie pasuje na kanał Margonem. I mają trochę racji, bo wypowiedzi typu: ,, Coś mi tu zaczyna śmierdzieć. A no tak, to ja. ” do najbardziej wyszukanych nie należą. Nie obyło się również bez wypowiedzi takich jak: ,, No to już wiadomo czemu tak długo czekamy na endgame, nowe bractwa, reformę Krwawych Łaźni, nową stronę główną oraz forum, wprowadzenie NI wszędzie no i przede wszystkim czemu eventy muszą być powtarzane… Są po prostu ważniejsze projekty. ”  Salem tłumaczył to tak: ,,Padła propozycja od gracza, zrobił próbkę. Dostał zlecenie na kilka odcinków, do których prawa będą należeć do Garmory. Proste. Firma nie musi tracić czasu, gracz zarobi jakieś drobne pieniądze Powstanie materiał – lepszy czy gorszy – kwestia gustu. Tu chodzi bardziej o to, że jeśli nie spróbujesz wielu rzeczy, to nie dowiesz się, co się sprawdza, co działa marketingowo. A czasu na robienie czegoś takiego przez firmę od zera nie ma. W ogóle by się nie opłacało nawet próbować.” 

Osobiście filmik odebrałem pozytywnie, aczkolwiek uważam, że oficjalny kanał Margonem, który rzekomo ma promować grę nie jest najlepszym miejscem na tego typu materiały. Wydaje mi się, że filmik może być związany z wprowadzeniem jakiejś większej nowości, może endgame’u , która pojawiłaby się po zakończeniu serii. Ale czas pokaże. Nam nie pozostaje nic innego jak spekulować i czekać na kolejny odcinek. Czołem!

Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=yNXUULbBUeQ
Link do dyskusji na forum: http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=443081&ps=138#post38197249