screenshot-2016-12-28-20-25-32

22 grudnia bieżącego roku administracja wprowadziła nową e2 oraz uzupełniła szablon lootów innych wcześniejszych. Elita druga nosi nazwę „Stworzyciel” mieści na mapie „Grota Piaskowej Śmierci”. Dojść na mapkę możemy w następujący sposób: Tuzmer>Wyspa Caneum Część Zachodnia>Wyspa Caneum Część Wschodnia>Pustynny wir    bądź    Tuzmer>Wyspa Caneum Część Zachodnia>Pustynny Wir. Sprawa z wirami wygląda następująco. Na obu mapach Caneum rozmieszczone są wiry, po wejściu z takowym w dialog mamy procentową szansę na przeniesienie nas na mapę. Jest jednak pewne obejście elementu losowego. Na Zachodniej części wyspy na koordach 57,60 znajduje się wir który posiada 100% szans na przeniesienie nas na mapę z potworem. Mapa rozmiarowo należy raczej do tych małych.

 

Co do samej e2. Ma ona 144 poziom czyli możemy z nią skutecznie walczyć do 157. Wśród przedmiotów wypadających z niej są 3 przedmioty zwykłe, 3 unikatowe 6 heroicznych oraz legendarny naszyjnik który według mnie jest całkiem fajnym uzupełnieniem w związku z przedziałem na arcymaga oraz obniżeniem wymagań ozdoby z Adariel. Naszyjnik jest na profesje fizyczne (Wojownik/Łowca/Tancerz ostrzy) posiada właściwie to co powinien mieć każdy przedmiot należący do tych klas. Uwagę może przykuć dość duża ilość uniku gdyż jest to wartość potrójna mianowicie 43 punkty. Wartymi uwagi statystykami są również stosunkowo duża ilość siły krytyka fizycznego (24%), życie (2821) oraz Szybkość Ataku (152%). Bonus który zawiera naszyjnik jest według mnie dobrany idealnie. Profesjom fizycznym bardzo brakowało Ciosu bardzo krytycznego w przedziałach 120-160 gdyż nie ma żadnego ogólnodostępnego przedmiotu z owym bonusem. Jedyne czym można było się ratować to błogo którego jednak mamy ograniczoną ilość użyć oraz CBK z kochanki które jednak jest bardzo nieopłacalne w związku z zaniżaniem statystyk oraz działaniem samego bonusu. Jest to swego rodzaju wyrównanie w związku z obniżaniem wymagań wcześniej wspomnianej ozdoby z adariel z 147 poziomu na 144. Elita druga wprowadzona została jako wojownik, lecz ostatnio administracja poinformowała, że chcą zmienić go na tancerza ostrzy. Operacja ta ma być wprowadzona w związku z tym, iż nie ma ona żadnej obstawy i bardzo łatwo ją ubić. Tancerz jest zdecydowanie cięższą profesją do ubicia jeśli chodzi o potwory. Również w związku z dużą ilością skarg od graczy Administracja rozmyśla nad zablokowaniem e2 bądź zmianą na żółtą mapę!

 

Uzupełnienie szablonu lootów otrzymały 3 elity drugie. „Duch władcy klanów 160p”, „Adariel 155m” oraz „Mistrz Worundiel 148w”. Władek dostał w swój szablon 7 broni heroicznych, Adariel laskę zaś Worek Tarczę.