nicl

Albo mi się wydaje, albo w ostatnim czasie nie zaobserwowałem żadnej burzy na temat tego jaki to Nowy Intefejs jest zły. Dziwne, prawda? Mnie w sumie jakoś to nie dziwi, bo po tym co ostatnio pokazała nam administracja jest on dla mnie w miarę akceptowalny.


Nowe okno walki wygląda niemal tak jak to stare… Niemal? Moim zdaniem wygląda nawet lepiej!

 

Odkąd pamiętam trąbię wszędzie o tym, że Nowy Interfejs to jak najbardziej dobra zmiana. I mówię to w pełni poważnie, nikt mi za to nie zapłacił… A szkoda. W każdym razie, uważam, że nowych graczy, którzy de facto powinni być dla administracji najważniejsi, w końcu jakieś 99% starych wyjadaczy i tak odejdzie z gry, bo albo skończy im się na to czas, albo ochota… Albo w przypadku tych naprawdę „prawdziwych graczy” osiągną już wszystko co dało się osiągnąć (chociaż kto wie, bo w ostatnim czasie stale dodawane są nowe rzeczy). Mimo wszystko, spokojnie nie jestem aż tak bezlitosny, sam jestem z tych „starych wyjadaczy” i uważam, że i nas powinno się podtrzymać, więc Nowy Intefejs powinien sprzyjać zarówno nam, jak i tym nowym graczom. Nie mówię, że stary był jakiś obleśny, ale… Nie ukrywajmy, nie spełniał większości najnowszych standardów. Dlatego właśnie trąbiłem o tym, że powinno się stworzyć coś co

a) Będzie spełniało najnowsze standardy (tj. pełna responsywność, tryb pełnoekranowy)

b) Będzie odpowiadało zarówno nowym, jak i starym, przyzwyczajonym do pewnych rozwiązań graczom.

 

 


A w ten sposób wygląda to w przypadku małych rozdzielczości, pięknie, czyż nie?

Pomału przechodzimy do sedna problemu, nikt z nas raczej nie lubi gwałtownych zmian, dlatego też uważam, że gdyby NI od początku projektowany był jako… Po prostu pełnoekranowa i responsywna wersja starego, bez setek różnych zmian, byłoby po prostu lepiej.

O ile odświeżenie szaty graficznej również jak najbardziej powinno się wliczać do tak wspaniałej aktualizacji, to nadal uważam, że powinien zostać zachowany klasyczny układ, do którego jesteśmy już tak przyzwyczajeni. Użytkownicy systemów Windows pewnie pamiętają jakże wspaniałą siódemkę, była nowoczesna i prosta, niemal każdemu się podobała. W w8 zamiast czystego odświeżenia systemu Microsoft poszedł na całość i wypuścił system, który delikatnie rzecz ujmując nie przyjął się specjalnie dobrze – wydaje mi się, że głównie za sprawą naprawdę dużych zmian w całym interfejsie. Zauważcie, że dziesiątka, która jest naprawdę bardzo pozytywnie odbierana przez większość użytkowników systemów Windows mimo swojej nowoczesności, zachowała klasyczny, lubiany przez niemal wszystkich, stary, sprawdzony układ – rezultat? Jest naprawdę fajnym systemem i mimo swoich wad, wiele przyzwyczajonych do swoich starych systemów osób, chętnie się na nią przerzuciło.

Gdyby i nasi kochani projektanci z Garmory zdali sobie z tego sprawę, być może już dziś gralibyśmy na każdym świecie na nowym, świetnym interfejsie.

A właśnie, jak już jesteśmy przy Nowym Interfejsie na każdym świecie…

Ten wątek też poruszałem już kilka razy, między innymi w filmie z Cwaniakiem, ale poruszę raz jeszcze. Jestem pewien, że Twórcom Margonem zależy na tym, żeby Nowy Interfejs wydać na wszystkich światach (podobnie jak to kilka lat temu było z Nowym Klientem). Dlaczego? Dzieląc grę na dwa interfejsy zrobi się niepotrzebny miszmasz, gra podzieli się na zwolenników jednego, lub drugiego. Będą wzajemne wyzwiska i wyśmiewanie.  Niektóre z nowych zmian będą musiały być wprowadzane z osobna na poszczególne interfejsy, chociaż administracja zapowiedziała brak aktualizacji na SI, co wydaje się być trochę niesprawiedliwe. Mógłbym te minusy wymieniać naprawdę długo, ale to temat na zupełnie inny wpis. Mimo to mam nadzieję, że administracja pójdzie w kierunku zadowolenia obu stron i wszyscy będą szczęśliwi. Dlatego walczcie o swoje, bierzcie czynny udział w dyskusjach na forum i stronach fanowskich (np. na margohelp :)) i piszcie głośno(?) co Wam nie pasuje. Jak dla mnie do zmiany w dalszym ciągu są tipy, które w moim odczuciu są dużo mniej klimatyczne, o czytelności nawet nie wspomnę. Nie podoba mi się także okno łupów, jest po prostu za duże, ta informacja o zwycięstwie… Nie pasuje mi to do margonem.  Prócz tego jakoś obawiam się tych nowych umek i systemu ulepszeń klanu, jak wyjdzie w praniu? Czas pokaże.

A Wy, co chcielibyście jeszcze zmienić? Dajcie znać w komentarzach!

 

PS to nowe okno walki na screenach to dopiero koncepcja, więc raczej nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć tego w grze (no chyba, że ktoś ma postać na devie).