kz

Jest jak jest, przez chwile działo się gorzej, ale mimo wielkich burz na forum związanych głównie z botami… Programiści nie wstrzymali prac. Wróć, o botach nie zapomnieli, ale o tym zaraz!

Poniżej pełna lista przeprowadzonych zmian z wyszczególnionymi przeze mnie tymi najciekawszymi (zmiany z perkuna mnie osobiście nie ciekawią więc ostrzegam, że to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia)

Silnik:

1. Naprawienie błędu związanego z wyświetlaniem statystyk po wykorzystaniu wszystkich użyć przedmiotu przeklętego.
2. Gracze z poziomami 1-9 na świecie Perkun nie posiadają ochrony przed walką, dzięki temu nie będzie możliwe szpiegowanie gry za pomocą niskopoziomowych postaci. Na pozostałych światach taka ochrona nie obowiązywała, więc nic nie uległo zmianie.
3. Na świecie Perkun zablokowana została możliwość uniknięcia otrzymania wyczerpania za wygraną walkę PVP. Nawet jeśli gracz będąc przekonanym, że wygra walkę, wyjdzie z gry i odczeka stosowną ilość czasu, po ponownym wejściu na świat, nagroda w postaci wyczerpania za wygraną walkę zostanie mu przydzielona.
4. Poprawione zostały błędy związane z następującymi umiejętnościami: porażająca tarcza, porażająca strzała, tarcza mrozu, tarcza ognia
5. Poprawiony został błąd związany z kopiowanie znaku « oraz jego lustrzanego odbicia
6. Naprawiona została funkcja związana z wyrzucaniem i sprzedawaniem przedmiotów questowych. Odnosi się to również do Margonem Mini
7. Poprawiony został błąd, który powodował że na niskich poziomach doświadczenia gracze zadawali większe obrażenia bez broni
8. Testowo został wprowadzony system blokujący możliwość korzystania z botów do questów dziennych

Nowy interfejs:

1. Dodane zostały informacje o typie przedmiotu (unikat, heroiczny, legedarny)
2. Zostały dodane dźwięki powiadomień (nowej wiadomości, pojawienia wroga, przyjaciela na mapie, pojawienia elity II, herosa na mapie)
3. Została dodana możliwość założenia klanu bezpośrednio z panelu klanu
4. Uzupełnione zostały reklamy w panelu banerów oraz poprawione mniejsze błędy z nimi związane
5. Dodany został przycisk pozwalający na włączenie pełnego ekranu gry
6. Zmieniony został system rozdawania statystyk. Od teraz są one rozdawane z rozwijanego panelu statystyk. Został także zmieniony wygląd samego panelu
7. Klikając w przycisk mapy, pokaże ona obecną lokację, zamiast całej mapy świata
8. Okno grupy wyświetla się od razu po dojściu do drużyny i pozycja okna jest zapamiętywana nawet po odświeżeniu okna
9. Poprawiony został błąd z wyświetlaniem tipu dla dodatku „Kto tu jest”
10. Zmieniony został wygląd panelu klanów
11. Wszystkie teksty w wyskakujących komunikatach zostały wyśrodkowane
12. Został poprawiony pasek przewijania w dodatku „Kto tu jest”

 

Podsumowując, sporo zmian, ale bez większych konkretów, większość to po prostu naprawienie błędów, z tego miejsca chcę bardzo podziękować przede wszystkim za punkt piąty ze zmian dot. Silnika – cholernie denerwował mnie ten błąd, bo żeby przesłać komuś czyjąś wiadomość musiałem za każdym razem ręcznie usuwać te znaki.

Bardzo podoba mi się także antybot, fajnie, że ruszyło coś w tym kierunku i z pewnością uspokoi to graczy. Mam tylko nadzieję, że działa w należyty sposób i dodatkopisarze nie ominą go jedną dodatkową linią kodu bota.

Zmiany mimo, że w większości drobne to jak najbardziej na plus, z Nowym Interfejsem też coraz lepiej, ale w dalszym ciągu czekamy na zrobienie czegoś z tym logiem walki ^^.