RKXBxnQ

Jako iż wiele osób na forum pyta o klany, postanowiłem opisać wszystko „od kuchni”.

W celu założenia klanu udajemy się do Tarimedesa w Ratuszu K-H, aby utworzyć klan potrzebujemy milion sztuk złota.
Zaraz po utworzeniu klanu mamy dostęp do wielu funkcji, jednak to nie koniec, mamy wiele do zrobienia.
Pierwszą rzeczą, za którą powinniśmy się zabrać to ustalenie celu klanu (pod e2/herosów/tytanów czy może jako klimatyczny). Zaraz po wybraniu ceku powinniśmy utworzyć stronę prywatną klanu, na której zamieścimy regulamin, informacje i wiele innych rzeczy. Po napisaniu regulaminu warto zadbać o grafikę klanu (logo + strona oficjalna). Grafika to wizytówka klanu – im ładniejsza szata graficzna tym więcej osób będzie się interesowało. Niestety grafika to nie wszystko, potrzebujemy jeszcze ludzi do klanu, polecam założenie rekrutacji na forum margonem, oraz umieszczenie linku na stronie oficjalnej.
Jak pojawią się pierwsze podania to powinniśmy je dokładnie przeczytać, następnie zaakceptować / odrzucić (w zależności od podania). Jak już w klanie będzie sporo osób (przyjmijmy wariant że jest 15+) powinniśmy utworzyć rangi (osobiście polecam rangi indywidualne). Okej, masz klan, masz fajnych ludzi ale na chacie klanowym cisza, co robić? Rozwiązanie jest proste. Nikt za Ciebie klanu nie przypilnuje, to Ty musisz dbać o kulturę, aktywność osób (zarówno w grze, jak i na chacie klanowym). Dobrym pomysłem byłoby wynajęcie siedziby klanowej, bądź zamówienie dodatków klanowych (lootlog, czasem warto nawet system upomnień, walutę klanową itd.). Ale co dodatki mają do atmosfery? NIC. Osobę przeglądającą nasz temat z rekrutacją zaciekawi siedziba, dodatki itd. Oczywiście takie z pozoru „bzdety” potrafią wpłynąć na rozwój klanu, co wiem z własnego doświadczenia.

Jak zrobić super stronę prywatną klanu?
W dokumentacji gry znajdziesz opis BB-Code, który możesz wykorzystać na stronie oficjalnej klanu. Fragment strony prywatnej klanu napisanej w czystym BB-Code (jedynie tło z google). Może i cód to to nie jest, ale w porównaniu do czystej strony bez użycia BB-Code wygląda to o wiele lepiej. Fragment strony prywatnej klanu napisanej bez użycia BB-Code.
Jest różnica? Jest.
Dla osób zainteresowanych dodaję kod BB-Code użyty przeze mnie na tej stronce 🙂

Jakie dodatki wybrać dla klanu?
Osobiście mogę polecić Axinus’a, który napisał mi super dodatek klanowy (kolorowe wiadomości na chacie klanowym, pomniki, questy klanowe, support klanowy, herosa z którego można lootnąć złoto – do wymiany u założyciela i wiele innych przydatnych rzeczy), również bardzo przydatny dodatek oferuje Groove Armada, który oferuje lootlog klanowy z wieloma dodatkowymi funkcjami. 🙂

Jak powinna wyglądać wzorowa grafika dla klanu?
Jak już wspomniałem grafika jest wizytówką klanu, więc niżej podam Wam klany, gdzie grafika jest wręcz najlepsza.
Vectis z Tarhuny,
Voice z Zemyny,
Friends z Majuny
Wyżej umieściłem kilka klanów gdzie grafika bardzo dobrze opowiada o klanie 🙂

Jeżeli ktoś chciałby podzielić się jakimiś informacjami, zachęcam do komentowania.