12961736_1054773687901947_2683351022115325718_n

Salem otworzył dziś temat z dyskusjami na temat NI. Możemy dowiedzieć się z niego naprawdę sporo o nadchodzących zmianach, między innymi:

1. NI nie będzie wprowadzany na żaden świat zwykły, na którym funkcjonuje teraz SI
Każdy gracz grający na starym interface, będzie mieć możliwość kontynuowania rozgrywki na SI. W przyszłości światy z SI mogą być łączone ze sobą, jeśli liczba graczy będzie mała, jednakże nie będzie tam wprowadzony nowy interface. Do takich fuzji droga jest bardzo daleka, jednak trzeba zaznaczyć to już teraz, że mogą mieć one miejsce.

2. Otworzenie świata z NI o nazwie Baldur
Otworzony zostanie jeden, nowy świat oficjalny (Baldur) z nowym interface gry, na który będzie można się za darmo przenieść z innych serwerów (wszystkich zwykłych z SI czyli nie będzie można się przenieść z np. Pandory). Z tego świata, nigdy nie będzie można się przenieść na żaden inny serwer, decyzja jest podejmowana w jedną stronę. (Nie będą przenoszone klany, zawartość depozytów czy skrzynek pocztowych)

3. Kierowanie nowych rejestracji na światy z NI
Gdy zostanie uruchomiona nowa strona główna, podczas rejestracji konta, wyświetlane będą do wyboru tylko światy oparte na NI. Światy z SI będą potem dostępne w konfiguracji – panelu zakładania nowych postaci.

4. Nie będzie już światów specjalnych na SI
Nie będą otwierane żadne nowe światy oparte o SI. Nowo otwierane światy na NI nie będą mieć żadnych cech specjalnych za wyjątkiem możliwości stworzenia jednego świata non-pvp, który generuje najmniej problemów związanych z jego funkcjonowaniem spośród wszystkich serwerów specjalnych. Nadal będzie można wybrać SI przy zakładaniu świata prywatnego.

5. Fuzje serwerów z SI
Światy z SI otrzymają łączne limity aktywnych postaci, poniżej których będą kwalifikować się do fuzji. (np. łącznie 20k postaci dla świata typu Classic) Fuzja nie będzie dotyczyć świata Pandora – ten świat na zawsze zostanie na SI

6. Wsparcie lecz nie rozwój
Światy z SI będą przez nas wspierane w zakresie awarii, eventów, expowisk i wszelkich kwestii technicznych, jednakże zastrzegamy, że nowe funkcjonalności BĘDĄ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI pojawiać się tylko na światach z NI. Oznacza to, że jeśli będzie to możliwe, nowości będziemy chcieli zamieszczać na wszystkich serwerach, jeśli jednak SI będzie z nimi kolidował – zostaną one udostępnione tylko na światach opartych o NI.

6. Zastrzeżenie możliwości modyfikacji powyższego planu
W uzasadnionych przypadkach i okolicznościach nie przewidzianych, plan może ulec zmianom, o czym zobowiązujemy się poinformować graczy minimum miesiąc wcześniej, przed wprowadzeniem ich w życie za pomocą tematu na forum o nazwie Blog Techniczny Margonem.

 

 

Naszym zdaniem plan jest naprawdę dobry i niezbyt krzywdzący, wiele lepiej administracja wybrnąć z tego nie mogła, a w ww. temacie tak czy siak nasi mistrzowie gry otwarci są wciąż na nowe propozycje. Co prawda osobiście wolałbym żeby wszystkie światy przeszły na LEPIEJ DOPRACOWANY  NI albo, żeby była możliwość wyboru między dwoma interfejsami na danym świecie. Boli mnie to o tyle, że jako osoba, która czuje się dobrze na swoim świecie nie będę miał możliwości grać na nim na nowym interfejsie – musiałbym się przenieść, a co mi po tym jak nie wezmę ze sobą nawet klanu.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że czuję, że gracze grający na SI mogą być w przyszłości zapominani a wszelkie zmiany mogą do nas trafiać z naprawdę GIGANTYCZNYM opóźnieniem.