Pusty tytan

Wielu z Was chcąc utworzyć nową postać zastanawia się godzinami – jaki wybrać świat, wbrew pozorom jest to naprawdę ważna decyzja. Wiadomo, można się później przenieść, ale na specjalnie określonych warunkach i za… No niespecjalnie małą kwotę. Ten artykuł to jedynie moje przemyślenia, które kieruję raczej do nowych graczy, bo wiem, że przede wszystkim dla nich może to być trudny wybór.

Przede wszystkim należy się określić – czego oczekujemy od świata (jego typu), wiadomo – ktoś nie chce PVP – wybierze Majunę, ktoś chce jedno życie, postawi na Berufs… Dla nowych graczy Majuna to z pewnością kusząca propozycja, ale warto ją jednak przemyśleć. Znam wiele przypadków ludzi, którzy tam sporo osiągneli, a później… Po prostu nie mieli za bardzo jak tego wykorzystać – niestety, takie są uroki świata non pvp ;). Tutaj nie będę Wam nic proponował bo każdy indywidualnie musi wybrać typ dla siebie, każdy woli co innego. Ja jednak jestem tradycjonalistą (o ile w grze można użyć takiego pojęcia) i preferuję zwykłe, najzwyklejsze światy.

Dobra, fajnie – chcę wybrać zwykły świat, ale jaki?!

Przy wyborze świata przede wszystkim należy kierować się, znajomościami… Warto pójść grać tam gdzie będzie nam potencjalnie najłatwiej, tam gdzie będzie ktoś, kto będzie w stanie nam pomóc lub zapewnić jakąś grę (na przykład stanie na jakiejś e2 czy coś)

Najważniejsze jednak jest to co dokładniej chcemy na danym świecie zdziałać – wiadomo, że jeżeli chcemy osiągnąć wysokie miejsce w rankingu to najłatwiej będzie to zrobić na świecie, na którym ludzie mają najniższe poziomy (na ten moment Nomada lub ). W tym przypadku warto też pomyśleć o poczekaniu na nowy świat, lecz tutaj… No niestety można się naczekać. Nowe światy wychodzą raczej niespodziewanie i niezbyt często. 

Oczywoście, są jescze inne czynniki, między innymi

  • Ceny itemów
  • Klany na danym świecie
  • Ilość aktywnie grających osób
  • Ilość osób na posczególnych przedziałach a także ich eq
  • Interfejs (domyślnie kiedyś i tak najprawdopodobniej wszędzie będzie nowy więc nie ma co się tym kierować)

I tak dalej…
Szczerze aż do bólu podsumowując ten artykuł. Nie patrzyłbym na Waszym miejscu stereotypowo, na przykład (Majuna to nooby, Tarhuna to świat układów a Classic jest dla emerytów) bo na każdym zwykłym  świecie spotkacie zarówno miłe osoby jak i te toksyczne. Zwróćcie uwagę przede wszystkim na liczbę aktywnie grających ludzi. Gdybym dzisiaj miał wybierać świat nie kierując się znajomościami, wybrałbym Aldous (wybaczcie mi grający tam, ale mam nadzieję, że czytelnicy margohelp to pozytywne i rozgarnięte osoby i tym artykułem nie sprowadzę Wam plagi „gimbów”. Wybrałbym ten świat ze względu na małą liczbę aktywnych graczy a także jego przeszłość – dawniej mogly grac na nim tylko osoby ze spelnionymi wymaganiami, dzieki czemu „przypadkowe osoby” w momencie gdy dostały możliwość utworzenia postaci na tym świecie niechętnie to robiły ze względu na to, ze nie był to już nowy świat, a wiele osób cos juz tam osiągnęło. Moim zdaniem nadal da sie tam „wybić”. Na dobrą sprawę wszędzie się da, ale gdzieniegdzie może być trudniej, ale nie zmienia to faktu, że dla chcącego jic trudnego :).

Prócz tego polecam jescze Nomadę (nadal stary interfejs!) A takźe Tempest