Smutna buzika

Ledwie do gry weszła zmiana, okrzyknięta jedną z najlepszych w ostatnim czasie, już pojawiają się problemy. Gracze masowo pognali na herosów, żeby na własne oczy ujrzeć Smocze Runy oraz poznać gorzką prawdę o „pustych zdobyczach”, jakie obserwowaliśmy do tej pory. Temat „Awanse (…)” jest wręcz zalewany zdjęciami Run z Demonisa i innych herosów, co Twórcy widocznie mocno wzięli sobie do serca.

Wypowiedź Salema tuż po wprowadzeniu zmiany: „nie chciałbym aby jako pewnik uznano, że taka częstotliwość wypadania run zostanie, a obserwując sytuację mam mieszane uczucia. Widzę, że jednak sporo ich wypada”. Dalej czytamy: „Dlatego też zapowiadałem z Runami, że tydzień jest testowy, a jeśli będzie wypadać ich za dużo, naniesiemy kolejną poprawkę. Dużo SŁ w grze to realne zagrożenie, że przychody zmaleją”.

Czy sytuacja kiedykolwiek się unormuje? Być może Smocze Runy powinny być wycofane z szablonu zdobyczy z tytanów, elit II i herosów, a możliwość ich zdobycia wprowadzona jedynie podczas eventów, choćby comiesięcznych? Każda z tych zmian dotknie albo graczy ze zwykłych światów, albo tych ze światów prywatnych, tworzy nam się błędne koło.