wyraj

Cześć!

Jest to mój pierwszy wpis na tej szykownej stronie (i ostatni XD) i poświęcę go planowanemu serwerowi prywatnemu Wyraj. Skąd taka nazwa? Przecież to nie pasuje do Aerials, Badgers, Inferno, Mordor, Zefira… Ano. Nie pasuje! Brzmi jak nazwa serwera? Wcale! Coś z wyrkiem? Wyrokiem? Absolutnie nie!  Od bardzo dawna chodzi mi po głowie koncepcja prywatnego świata… Fabularnego? Wiesz, takiego z jasno określonym motywem przewodnim i na nim zbudowanych questach i eventach. A cóż nie siedzi w nas mocniej, jak folklor i nasza słowiańska kultura? Wyraj jest miejscem do którego udają się ptaki na zimę, a jednocześnie i tym, gdzie dusze trafiają po śmierci, by wrócić tutaj pod postacią jaskółek, lelków, czy… bocianów przynoszących dzieci! By zwiastować rychłe narodziny nowego człowieka 😉 Chcę by ten serwer miał bardzo silne podłoże fabularne, a za questy serwerowe, konkursy, gracze byli zdolni do zapewnienia zaproszeń dla znajomych(jedyny sposób na dostanie się tutaj!). Mamy więc do dyspozycji cały panteon Bogów słowiańskich, a odradzające się po 1050 latach ucisku rodzimowierstwo daje o sobie znać, choćby pod postacią Wiedźmina Sapkowskiego. Nie trudno się nie zgodzić z założeniem, że gdyby klimatyczność serwerów miały zastąpić jaja, to wyśmienita ich większość, mogłaby nosić o dwa rozmiary za małe rurki… My chcemy nosić przyduże bojówki!

Jeśli zaś chodzi o kwestie tego, jak będziemy respektować prawo, podejmować decyzje dotyczące rozwoju serwera, to ja osobiście chcę postawić na demokrację plemienną, na wzór wikingów! Bogowie, co ten Hakael bredzi! Oszalał! On chce… On chce! On chce by to gracze wspólnie z zarządem uczestniczyli w głosowaniach i mieli realny wpływ na to co dzieje się na serwerze. Jeśli jakiś gracz będzie zaniżał poziom świata, to przeprowadzimy głosowanie nad wypędzeniem go stąd. Jeśli za będzie +80% gracz, to nie ma przebacz. To samo tyczy się MC, SM i Zarządców. Rozpracowana jest również kwestia nieaktywności zarządców i co wtedy będzie się dziać. Załóżmy, że ani mnie, ani Komerna, nie ma od dwóch tygodni. Już po trzech dniach władzę przejmują SMowie, przeprowadzają głosowania, tworzą listę osób do zaproszenia, która trafi do MG, a ten zaprosi graczy(takie założenie). Jeśli gracza będzie trzeba skazać na Syberię, to nim pojawi się Zarządca, będzie miało miejsce wielkie polowanie na Lokiego! Nagrody za zdobycie jego głowy! Niech wie, że już nie ma tu czego szukać! 😉

Naturalnie regulamin serwera będzie stanowił o karach za przewinienia i gracz będzie mógł wylecieć za nie. To nie jest tak, że znajdzie się grupa osób blokujących wszelkie głosowania przeciwko nim samym. Zarządca ma ostatnie słowo i to od niego zależy czy zastosuje się do wyników głosowania.

Ech… Chyba się zapędzam z tym wszystkim, co nie? No to już zwięźle.

  • Nie chcemy wielkiego serwera, nie na tym to wszystko polega, by robić #Mordor
  • Serwer będzie celował w non-pvp z godzinami pvp, tak by każdy mógł sobie chwilę podedać… Na własną odpowiedzialność!
  • Exp x1… Tak! Taki mam plan (Komern mówi, że to nie wypali :D), ale czy nie byłoby wspaniałe czuć, że ten wbity 100 level już coś znaczy? W Weekendy, eventy i jakieś tam momenty dawać będziemy exp x3,4,5 czy tam ileś.
  • Tytani nie będą osłabieni! Tytan, to tytan! Ma być silny i stanowić dla graczy wyzwanie. Nie będzie przyjemniejszym ubicie silnego Tytana? Nie będziesz mieć więcej satysfakcji?
  • Włączona przewaga levelowa w pvp. Expisz na tym x1, to i chcesz widzieć, że ma to sens i daje ci to odpowiednie bonusy w walce. Stanowi to spójną całość z niskim expem.
  • Naużywanie /all… Bo tak. Ogłoszenia, pozdrowienia, piosenki, spam wężami, konkursy, życzenia urodzinowe, WSZYSTKO! Ten serwer będzie sztywny jak Kwaśniewski po majówce.

Ok. To tyle tytułem wstępu 😀 Więcej można się domyśleć, wywnioskować z naszego Socplay, naktórym aktualnie nic ciekawego nie ma.

Pozdrawiam, życzę udanej majówki i pamiętajcie by nie mieszać alkoholi, a jeśli już to nie jedzcie niczego z majonezem… Straszny kac po tym. Pa ap ap apapapapappaa pa :b

 

Tags: No tags