brp

Bardzo często dostaje pytania o to jak szybko/skutecznie „zarobić repa”. Osobiście nie przykładam do niej zbytnio wagi, bo traktuję ją luźno, coś jak lajki na facebooku. Wiem jednak, że wiele osób chciałoby poprawić swoją ilość, chociażby ze względu na wymagania w różnego rodzaju rekrutacjach. Dlatego właśnie zdecydowałem się na napisanie tego krótkiego poradnika.

Reputacje przyznają gracze, według własnego uznania Zazwyczaj za mądre, ciekawe, pomocne lub śmieszne posty. Ogólnie rzecz biorąc, te wartościowe. Nie ma złotego środka na zdobycie dużej ilości reputacji, ale mogę przedstawić Ci kilka zasad i propozycji, dzięki którym znacznie szybciej zaczniesz „zarabiać repa”.

 

 

Kilka złotych porad:

  • Nie traktuj reputacji jak expa, to nie jest dobra rzecz do farmienia. Fajnie mieć wysoką, ale to ma świadczyć o wartości Twoich wypowiedzi, a nie o tym, że na siłę próbujesz zdobyć jej jak najwięcej.
  • Zwróć uwagę na swoją ortografię i interpunkcję – Uwierz, że każdy poprawnie napisany post już na sam wygląd wydaje się być bardziej wartościowy i sam zachęca do czytania. Sugeruje to czytelnikowi, że autor jest najprawdopodobniej osobą rozgarniętą, a co za tym idzie, treść jego posta najprawdopodobniej jest warta przeczytania.
  • POD ŻADNYM POZOREM NIE PROŚ O REPUTACJE – strasznie noobskie zagranie, przejaw farmienia. Najprawdopodobniej nawet mimo grzecznej prośby zostaniesz zminusowany.
  • Nie pisz na siłę, nie powtarzaj cudzej treści – jeżeli nie masz do napisania nic ciekawego, odpuść sobie i nie pisz na siłę, bo na pewno będzie to głupota, a jeżeli nie to nic nie warty post. Staraj się też nie powtarzać czyjejś treści/poglądów, a szczególnie nie na zasadzie „O! On poparł rzecz A i dostał plusa, uważam inaczej ale pewnie jak ja napiszę to samo to też dostanę”, to widać.

Gdzie można „zarobić repa”:

Najłatwiejsze a zarazem najbardziej hejtowane źródło reputacji to nic innego niż temat nasze zdjęcia. Jeżeli jesteś piękną czytelniczką moich wypocin forumowiczką, z pewnością przyjdzie Ci to łatwo. Ale nigdy, przenigdy nie wstawiaj cudzych zdjęć jako swoje, wśród obrońców forum mamy nie jednego Sherlocka, który zaraz namierzy fejkowe zdjęcie.

Link do tematu: https://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=450361

Całkiem przyjemny dział to Pierwsza Pomoc, z podstawowym pojęciem o grze jak najbardziej powinieneś być w stanie udzielić pomocy niejednemu graczowi. Łatwo tam zdobyć reputacje, tym bardziej, że za aktywną pomoc nagradzają ją także sami moderatorzy działu.

Link do działu: https://www.margonem.pl/?task=forum&show=topics&id=2

Rozmówki ogólne – dział dla graczy, którzy mają już jakieś pojęcie na temat gry. Można w nim wypowiadać się na temat różnych zmian w niej a także chwalić własnymi osiągnięciami. Jak najbardziej możemy zdobyć tu dużo reputacji, szczególnie publikując jakieś ciekawe screeny z gry (naprawdę ciekawe, niespotykane).

Link do działu https://www.margonem.pl/?task=forum&show=topics&id=3

Jeżeli nie masz  żadnego pojęcia o grze, a nie chcesz publikować swojego zdjęcia na forum zostaje Ci głównie Off-topic. Na pewno masz coś ciekawego do napisania w jakimś innym temacie, niezwiązanym z grą, zrób to w tym dziale, a kto wie? Może Ci się uda.

Link do działu https://www.margonem.pl/?task=forum&show=topics&id=17

 

Ostatecznie możesz też zorganizować jakiś konkurs, ale robienie czegoś takiego wyłącznie dla reputacji jest według mnie co najmniej głupie.