szyskut

Poradnik ten został przygotowany przy współpracy z największymi expmaniakami w historii. Między innymi takimi jak Big Milek (obecny rekordzista najszybciej zdobytego 200 poziomu na zwykłym świecie, 57 dni, zrobił to będąc w klasie maturalnej) i Lord Dowódca (Zawada, Alright – niepodważalny autorytet wielu graczy w dziedzinie szybkiego expienia, dawny rekordzista 200, obecny 100 i osoba, która osiągnęła 270+ poziom na świecie Berufs, zawodowym mając tylko jedno życie).

1. Spokój i koncentracja

Pierwszym, a zarazem największym krokiem do sukcesu jest dobra koncentracja na grze. Jeżeli chcesz naprawdę wydajnie wykorzystać dany ci czas niezbędny będzie spokój. Jeżeli możesz to najlepiej po prostu zamknij drzwi do pokoju, poproś lokatorów by w miarę możliwości Ci nie przeszkadzali i zabierz się za expienie. Dobrze będzie jeżeli wyłączysz facebooka, gg tudzeż inne komunikatory i rozpraszacze. Możesz też włączyć tryb pełnoekranowy f11, wtedy na pewno nic Cię nie rozproszy.

Prawda jest taka, że jeżeli chcesz dobrze skupić się na expieniu musisz myśleć przede wszystkim o nim, zapewnij sobie PEWNY czas na grę, bez konieczności stresowania się o to, że zaraz będziesz musiał gdzieś wyjść lub coś zrobić.

Jeżeli chcesz naprawdę dobrze się skoncentrować najlepiej włącz spokojną muzykę np. na spotify, lub sporządź sobie wcześniej playliste w winampie, do wyboru do koloru. Możesz również rozmawiać ze znajomymi, ale to też wiąże się z utratą koncentracji. Nie powiesz mi przecież, że nie zmienią Ci zaraz planów, bo wiem, że zmienią :).

2. Wyczerp i plan

Jeżeli zabierasz się za expienie naprawdę poważnie, lub po prostu ścigasz się o miejsce w top, warto żebyś w ramach motywacji i samokontroli codziennie zjeżdżał przynajmniej jakąś ustaloną ilość wyczerpania. O ile czas Ci na to pozwala, fajnie by było gdybyś zbijał zawsze do szarego paska, w przypadku światów zwykłych to 360 minut.

Naprawdę ważnym aspektem szybkiego expienia jest plan. Przygotuj sobie coś w rodzaju rozpiski lvli na dany dzień. Na przykład: Czwartek – 200, Piątek – 202, Sobota – 205 Niedziela – 208 Poniedziałek 209… To naprawdę pomaga, dzięki temu unikniesz sytuacji typu, aaa na dzisiaj wystarczy, jutro poexpie więcej – to zwykle się nie sprawdza. Możesz mi wierzyć lub nie, ale bardzo dużo graczy słynących z szybkiego expienia stosuje tę metodę.

3. Ścieżki

Chodzenie na przysłowiową pałę po expowisku nie jest najlepszym pomysłem. Najlepiej gdy znajdziesz sobie najbardziej optymalne linie, tak by wszystko wybić jak najkrótszą trasą. Zawsze po wybiciu wracaj na pierwszą mapkę i czekaj na resp potworków. Jeżeli wyrobisz się w czasie i masz możliwość możesz także spróbować opcji łączenia expowisk, ale to już trochę wyższa szkoła jazdy. Powiedzmy, że masz 90 lvl i expisz na miśkach. Możesz sobie wybić wszystkie piętra, szybko cofnąć na erem, wybić erem i wrócić na gotowe miśki. Możesz się śmiać, ale to naprawdę dużo daje.

4. Margo mini

Prawdziwa ambrozja dla expomaniaków. Większość z Was chodzi pewnie do szkoły. Jeżeli nie jest to dla Ciebie problemem wyjmij telefon z aplikacją mobilną i wyjedź na każdej przerwie staminę. Na 150 lvlu przez 7 przerw wbijesz sobie nawet pół lvla, niby taka apka a naprawdę dużo daje. Fajnie też jest używać apki po wybiciu mobów w czasie respu, to dwie minuty a zawsze będziesz te kilka procent do przodu.

5. Alternatywne expy

W przypadku światów o dużej ilości graczy nigdy nie pchaj się na te najpopularniejsze, niby najlepsze expowiska. Uwierz, że jest masa fajnych, alternatywnych. O wiele lepiej jest expić w jakimś niby słabszym miejscu samotnie niż pchać się w 5 osób na jedną grupkę. Na margohelp.pl pojawi się niedługo szczegółowa rozpiska alternatywnych expowisk przygotowana przez bardzo doświadczonych graczy, już teraz subskrybuj naszą stronę i bądź na bieżąco z nowymi poradnikami!

6. Odpowiedni dobór dodatków

Jak wiadomo dodatki znacznie automatyzują grę. Nie wyobrażam sobie szybkiego expienia bez takich rzeczy jak lootfilter, auto zamykanie czy margopogromca. Dobry zestaw potrafi przyśpieszyć expienie o nawet dwa razy. Polecany przez nas zestaw dodatków znajdziesz na margohelp.pl

7. Mistrzostwo walk i słabsze expowiska
Chyba nikt nie lubi męczyć się na expowisku. Uwierz, że o wiele lepiej jest zostać na nieco słabszym niż pchać się na mocniejsze, na którym niedość, że musisz bić wszystko walką turową to jeszcze padasz. Zaoszczędzi Ci to mnóstwo nerwów i czasu, a efekt na 99% będzie lepszy. Pamiętaj też o dobrej konfiguracji mistrzostwa walk by walka szybka była równie dobra jak ta turowa, opis ustawienia tej umiejętności znajdziesz na margohelp.pl

8. Lepiej grać mało a często

Nie oszukujmy się, margonem to gra, która po nadmiarze się nudzi, w sumie… jak wszystko. Znacznie lepiej jest grać mniej a regularnie. To, że pograsz na siłę 14 godzin przy 6 godzinach wyczerpania nie wpłynie znacznie na Twój poziom, a tylko stracisz siły do gry. Uwierz, że regularna gra z umiarem to o wiele lepszy pomysł.

9. Pory grania

Z expieniem jest jak z korkami na drodze. W godzinach szczytu można oszaleć. Około 16 jak ludzie wracają ze szkół i prac na expowisku jest wysyp osób. Jeżeli masz możliwości czasowe, a przede wszystkim fizyczne, o wiele wydajniejsza jest gra w nocy, lub wczesnym rankiem.