ssy

Istnieje wiele sposobów na robienie zrzutów ekranu, w tym poradniku przedstawię Wam te najpopularniejsze, a zarazem najprostsze.

Sposób 1

Zdecydowanie najdłuższy jednak zwykle nie wymaga on instalowania żadnych programów/dodatków.

W momencie gdy chcemy wykonać zrzut naciskamy na klawiaturze przycisk „Print Screen„, kolejno otwieramy program paint i zapisujemy nasz zrzut ekranu poprzez skrót klawiszowy CTRL + S. Jeżeli chcemy go teraz pokazać znajomym musimy opublikować go na hostingu, np. na stronie imgur.com

Sposób 2

Jeden z łatwiejszych sposobów robienia screenów, niestety ale są one ucięte (przez co mogą Ci go nie uznać jako dowodu w sprawie na panelu/zgłoszeniach światów prywatnych) i często wychodzą zbugowane. Dodatek nazywa się Margoscreenshoter i można zainstalować go z panelu dodatków w grze

 

Sposób 3

Zdecydowanie najlepszy a zarazem najbardziej popularny. Istnieje wiele darmowych programów do wykonywania zrzutów, które od razu generują link do ich publikacji. Przedstawię Ci dwa najpopularniejsze z nich.

  • Screen Shoter http://screenshot.sh/ – Bardzo szybki, prosty i wygodny. Bez limitów za darmo, zrzuty wydają się być jakościowo nieco słabsze niż w niektórych konkurencyjnych programach, ale to chyba nie jest wielki problem.
  • Screenshu https://screenshu.com/pl/ – Również bardzo dobry program, w margonemskiej społeczności chyba najczęściej używany. Niestety wersja darmowa oferuje limit 250 zapisanych zrzutów, ale jeżeli zarejestrujecie się do końca marca, otrzymacie dożywotnie konto bez limitów, polecam :).

 

Wybór należy do Was, osobiście najbardziej do gustu przypadł mi screenshoter, chociaż darmowe shu także kusi (z tym, że jakoś odczuwam je jako odrobinę wolniejsze).

 

 

Tags: No tags